Google Adwords

Gogole Adwords

Adwords, Google’a ait olan ve ilgili kullanıcıları web sitenize çekmek için tercih edilen önemli bir reklam platformdur. Her gün kullanıcılar tarafından Google’da yapılan, milyonlarca aramalardan yararlanmanıza olanak sağlamaktadır Adwords, marka veya kurumsal işletmeniz için reklamlar oluşturarak, size Google’da alakalı arama sonuçlarında gösterim avantajı sunmaktadır. Bu sayede satış oranlarınızda hızlı şekilde artışlar başlar pazar payınızı arttırmış olursunuz.

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Google, bir arama yapıldığında o kelime ile alakalı birlerce siteyi sıralayarak önümüze listeler. Ancak, binlerce site arasından ilk sayfada listelemeye girmek oldukça zor. Bu durumda, Adwords reklamları devreye giriyor.
Google Adwords sayesinde doğal arama sonuçlarında dahi siteniz ilk sayfada olmasa bile adwords reklamı ile ilk sırada çıkmanız mümkündür. Kurumsal firmanızın adwords reklamları ile kullanıcıların sektörünüzde arama yaptığı zaman size ulaşmasını sağlar. Adwords reklamları ile kullancılara hangi bölgelerde ve hangi zamanlarda reklam çıkarmak sizin elinizdedir. Bu sayede firmanızı istediğiniz bölgelerde reklam vererek ilk sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.
Adwords reklamlarınız sadece arama sonuçlarında değil ürünlerinizi de ilgili web sitelerinde göstermenizde yardımcı olacaktır. Adwords reklamlarını ürün özelliklerine görede reklam verebilirsiniz. Google Adwords reklamları ile marka ve işletmenizi internet üzerinden yeni müşteri potansiyeline ulaşmak için size büyük olanaklar sağlayacaktır.
Adwords, ürün ve hizmetinizi satın alma olasılığı en yüksek kullanıcıları size ulaşmasını, satın almaya hazır oldukları an da hedefleyen reklamlar oluşturmanıza yardımcı olur.

Google Adwords'te Başarılı Olmanın 5 Şartı

Web Kullanıcıları ürünleriniz ile ilgili aramalarda çıkan reklamınızı tıklamak size ulaşırlar. Bu kullanıcılar firmanız için online müşterilerdir. Reklamlarınızın başarılı olması için 5 unsur vardır.
Adwords hesabınızı yapılandırın.
Doğru anahtar kelimeleri seçin.
Dikkat çekici reklam metinleri kullanın.
Doğru açılış sayfaları ( Landing Page) seçin.
Hangi kullanıcıların müşteriye dönüştüğünü inceleyin.

Gogole Adwords

Günümüzde ürün ve hizmetlerimizi yeni müşterilerle buluşturmanın en hızlı ve etkin yolu arama motorlarından geçer ve arama motorlarının en yüksek oranda kullanılanı da hepimizin bildiği gibi Google arama motorudur.